Szlaki rowerowe Roztocza

Dla miłośników dwóch kółek Roztocze oferuje wiele tras. Każdy znajdzie coś dla siebie. Bliski kontakt z naturą gwarantowany.

Roztocze charakteryzuje się stosunkowo niewielką różnicą wzniesień, co sprawia, że trasy są przystępne dla każdego. Nawet mniej wprawieni fani dwóch kółek poradzą sobie na trasie. Wystarczy zakładać rozsądne do pokonania odcinki.

wycieczka rowerowa

Idąc z duchem czasu warto zaopatrzyć się w nawigację satelitarną. Pozwoli uniknąć nadkładania zbędnych kilometrów. Z kolei dzieci dobrze jest wyposażyć w kask i ewentualnie ochraniacze na kolana i łokcie. Bezwzględnie w każdą podróż zabieramy ze sobą również podstawową apteczkę.

Pogoda na Roztoczu jest znacznie łatwiej przewidywalna niż w wysokich górach. Podczas planowania wycieczki warto poświęcić kilka minut na sprawdzenie prognoz. Obfite opady mogą utrudnić dotarcie w niektóre miejsca.

Oficjalne, wytyczone i oznakowane szlaki rowerowe na Roztoczu:

  • Centralny Szlak Rowerowy Roztocza

Polecane przez nas trasy rowerowe:

Komentarze   

+1 #1 Darek 2014-08-21 11:27
Byłem po raz pierwszy w tym roku W Krasnobrodzie i bardzo mi się podobało.Duża plaża i czysta woda.Jest ok -byle tak dalej.Nad bałtyk nie ma co jeżdzic -zimna woda i 50 fotoradarow po drodze
Cytować | Zgłoś administratorowi