Zwiedzanie Krasnobrodu

Krasnobród nie jest dużym miasteczkiem, a większość atrakcji dzieli tylko kilka kilometrów. Polecamy zwiedzanie na rowerze lub pieszo.

  • Średni czas zwiedzania: około 6 godzin
  • Długość trasy: około 10 km
  • Ograniczenia wiekowe: brak
    (dzieci bezwzględnie pod stałą opieką dorosłych)
  • Polecana pora roku: lato i wczesna jesień

Zwiedzanie Krasnobrodu najlepiej zacząć od Kapliczki na Wodzie. Następnie schodzimy wzdłuż Alei Najświętszej Maryi Panny do klasztoru, oraz kościoła, które są jednocześnie kolejnymi, ważnymi atrakcjami na naszej liście. Obok klasztoru znajduje się też ptaszarnia. Dalej Muzeum Wieńców Dożynkowych oraz duże muzeum przy klasztorze.

Stamtąd udajemy się do centrum Krasnobrodu wzdłuż ul. 3-ego Maja, z niego dalej do kaplicy św. Rocha (ul. Tadeusza Kościuszki i dalej ul. Świętego Rocha, około 3 km z centrum). W dolinie możemy spędzić kilka godzin. Warto wykorzystać wizytę w tym miejscu na kilka minut refleksji. A łasuchy mogą nawet zorganizować ognisko na specjalnie do tego przygotowanych miejscach przy parkingu.

Osoby z naukowym zacięciem na pewno chętnie odwiedzą pobliski Park Jurajski. Taka wycieczka ucieszy szczególnie dzieci. A i tatusiowie narzekać nie będą. Park usytuowany jest przy lesie, co dodaje mu uroku i sprawia, że klimat miejsca pamięta się długi czas.

Cały dzień zwiedzania warto zakończyć nad zalewem. Rozgrzana słońcem woda będzie miała zbawienny wpływ na zmęczone ciało, szczególnie nogi.

A dla wytrwałych jest jeszcze do zwiedzenia wieża widokowa po drugiej stronie zalewu.

Komentarze   

0 #5 Emilia 2021-06-07 10:01
Witam, poszukuje przewodnika w ostatni tydzień czerwca z Krasnobrodu, no tam mamy mieć kwaterę >z możliwością zoorganizowania objazdu w okolicach zwierzyńca dla 2 osób dorosłych i dwójki dzieci.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #4 e-lime 2013-06-03 20:25
Cytuję Gocha:
Witam ,potrzebuje nr.telefonu do gospodarza który prowadzi parking przy kapliczce Św.Rocha,chciałabym sobie zaklepc termin na ognisko ...z góry dziękuje za pomoc


Miejsce o które Pani pyta to parking „Pod Żurawiem” 607 062 475. Pozdrawiam
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #3 Gocha 2013-06-01 13:50
Witam ,potrzebuje nr.telefonu do gospodarza który prowadzi parking przy kapliczce Św.Rocha,chciał abym sobie zaklepc termin na ognisko ...z góry dziękuje za pomoc
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #2 Robert 2013-01-09 14:34
W Krasnobrodzie każdy znajdzie coś dla Siebie. Dla dzieci proponuję wizytę w Parku Jurajskim, dla nieco starszych polecam (można z Parku Jurajskiego podjechać kawałek w górę samochodem) pięknie położoną Kaplicę św. Rocha. Po tych atrakcjach proponuję albo wyśmienity obiad w centrum miasta albo ognisko w specjalnie do tego przygotowanym miejscu na trasie do Kaplicy Św Rocha. POLECAM Krasnobród!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #1 krzysiek 2012-05-28 07:18
lubię krasnobród choc to mała miejscowość na 1 wyjazd rocznie max. najlepiej wypoczywa sie przy kaplicach, mają klimat.
Cytować | Zgłoś administratorowi