Zwierzyńczyk - park w Zwierzyńcu

Projekt "Zwierzyńczyk" znany pod oficjalną nazwą jako: "Zabytkowy układ wodno-pałacowy w Zwierzyńcu wraz z zagospodarowaniem turystycznym" współfinansuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego.

To kompleks nowo powstałego parku mieszczący się za szkołą w Zwierzyńcu. Na modernizację parku miastu udało się pozyskać fundusze z Unii Europejskiej. I w ten sposób mieszkańcy jak i odwiedzający to miasto turyści mogą cieszyć się pięknem subtelnych i urokliwych alejek, biegnących pośród uregulowanych zbiorników wodnych.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, w parku zamontowano monitoring (obecnie 16 kamer, 4 hot-Spoty) i oświetlenie, zaś aby inwestycja mogła cieszyć się mianem atrakcji na miarę XXI wieku, w "Zwierzyńczyku" udostępniono darmowy, bezprzewodowy Internet oraz Infokiosk z dostępem do sieci.

Aby wiedzieć, ile turystów odwiedza park, projektanci wkomponowali też w jego architekturę 2 punkty pomiaru przepływu ludności.

Cała inwestycja pochłonęła ponad 2,5 miliona złotych, z czego miasto musiało dołożyć jedynie 30%. Efekty są porażające – piękno "Zwierzyńczyka" pobudza zmysły i cieszy ducha.

Komentarze   

+4 #1 beti 2012-09-21 20:14
wspaniałe miejsce, polecam!
Cytować | Zgłoś administratorowi