Zalew w Krasnobrodzie

Od kilkudziesięciu już lat w Krasnobrodzie rozrasta się infrastruktura przy zalewie. Przyciąga on co roku tysiące plażowiczów. W ostatnich latach powiększyło się nie tylko zaplecze noclegowe, ale też sam zalew.

Największe kąpielisko w promieniu kilkudziesięciu kilometrów powstało nad rzeką Wieprz (zobacz też - spływy kajakowe na Roztoczu). Na jego terenie wydzielono strzeżoną strefę, a przy nim piaszczystą plażę. Nie tak dawno powstało tam też nowe, drewniane molo. Dookoła wytyczono liczne nowe ścieżki, idealne do biegania lub na rower.

Główną atrakcją jest oczywiście spora, piaszczysta plaża. W wakacyjne, upalne, weekendy ciężko znaleźć na niej wolną przestrzeń. Znajdziemy tu nasłonecznione miejsca zaraz przy wodzie lub zacienione, w sosnowym lasku. Dla aktywnych jest także boisko do piłki siatkowej, nowy kompleks basenów (planowane otwarcie maj 2014), rowerki wodne oraz park linowy.

Pogoda w Krasnobrodzie »        Plan wycieczki po Krasnobrodzie »        Park Jurajski »

Telefon alarmowy WOPR: 84 66-07-158.

Przy zalewie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego. A także liczne sklepiki i budki z gastronomią. Jest też park rozrywki dla najmłodszych, z karuzelami i huśtwkami. Zadbano o zaplecze sanitarne, czyli toalety, prysznice oraz czystą, bieżącą wodę.

Dookoła rozwinęła się także bardzo mocno baza noclegowa. Znaleźć można pokoje na każdą niemal kieszeń. Dodatkowo wiele z nich oferuje takie atrakcje jak grill czy mniejszy staw bezpośrednio przy obiekcie. Wieczorami, przez całe lato, słychać tu śpiew przy ogniskach, a w powietrzu unosi się zapach smażonych ryb.

Piękna panorama na zalew rozpościera się z baszty, położonej nad starym kamieniołomem. Jest to bodaj najatrakcyjniejszy punkt widokowy w okolicy. Koniecznie trzeba zabrać tam ze sobą lornetkę! Baszta została w ostatnim czasie zmodernizowana i odnowiona. Funkcjonuje tutaj w sezonie mały sklepik z pamiątkami.

Aktualizacja 2012r.

W 2012 roku gmina, która jest właścicielem zalewu, wykonała szereg inwestycji, dzięki którym teren dostępny dla wypoczywających znacznie się powiększył. Plaża zyskała nowy chodnik, a bezpośrednio nad zalewem utworzono nowe pomosty. Kolejne inwestycje są właśnie realizowane. Uzupełnią pakiet atrakcji na kolejny letni sezon.

Aktualizacja 2013r.

W 2013 roku nad zalewem zawisły nieco ciemniejsze chmury. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że woda jest złej jakości i przez jakiś czas kąpielisko było zamknięte. Inwestorzy jednak nie poddają się. Przyszłość zalewu kształtuje się więc raczej optymistycznie.

Aktualizacja 2014r.

Sezon 2014 powinien stać pod znakiem rosnącej sławy zalewu w Krasnobrodzie. Ukończono budowę basenów, a teren dookoła nabrał właściwych kształtów. Ścieżki i zaplecze są już przygotowane na przyjęcie turystów.

Aktualizacja 2016r.

Kiedy piszemy to uaktualnienie jest jeszcze wiosna, a Krasnobród czeka na rozpoczęcie sezonu letniego. Pogoda już sprzyja wypoczynkowi nad zalewem. Wykonane w poprzednich latach inwestycje powinny przyciągnąć tłumy gości tego lata.

Zrobiliśmy dla Was także kilka zdjęć, które można obejrzeć poniżej.

Komentarze   

+1 #22 Kinga 2016-08-07 20:56
Kinga l .bordo lubię zalew bo dzisiaj byłam . Jest przepięknie nawet nie wiem jak się wyrazić :D :-) ;-) :lol: 8) :P :roll:
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #21 Henryk 2016-07-29 10:27
Na początku lat 2000 było w miarę dobrze / i światowo i dziko/ a teraz jest nijak
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #20 Magdalena 2015-03-22 21:00
Cytuję Marzenka:
bardzo LUBIĘ TO! :) zalew w Krasnobrodzie to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Można tu wracać często i się nie nudzi.


To prawda że wspaniałe miejsce. Bardzo mi się podoba molo na zalewie bo jest solidne że nie warto się bać wchodzić w porównaniu do Biłgorajskiego aż strach pomyśleć...
Poza tym samo otoczenie i okolice Krasnobrodu są przepiękne...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #19 Krzysztof 2014-07-03 06:45
Krasnobród to ładna, choć niezbyt zadbana miejscowość. Kilka ulic wymaga generalnego remontu a nawierzchnia dróg miejscami jest tragiczna. Dużym atutem są w miarę dobrze pilnowane i utrzymane miejsca kultu. Krasnobród ma swój klimat, ale nad całokształtem trzeba jeszcze popracować.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #18 marek 2014-06-21 20:36
Lubię to! Fantastyczne miejsce! 8)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #17 Maciek 2014-06-15 14:09
Piękne są te nowe baseny w censtrum zalewu. Oby więcej takich atrakcji pojawiało się z czasem. Apel jedynie do władz, aby nie niszczyć wspłaniałej przyrody kosztem rozrywki. pozdrawiam krasnobród!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #16 marekmarecki 2014-05-04 10:11
Pogoda niestety zepsuła długi weekend. Nie udało się skorzystać w pełni z uroków krasnoboru.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #15 Marek 2013-09-08 13:56
Cytuję Jurek:
To co władze Krasnobrodu zrobiły z zalewem w Krasnobrodzie woła o pomstę do nieba! Tragedia - zniszczono przyrodę, przepłoszono dzikie ptactwo (bociany, perkozy, czaple, żurawie), wycięto mnóstwo drzew.


Fakt, że wycięto wiele drzew i spory teren przygotowano dla ludzi wydzierając go w pewnym sensie przyrodzie, ale ta jakoś sobie poradzi. Dookoła ma duży potencjał. Sam zalew jest ciekawą atrakcją i nie możemy o tym zapominać, że daje pracę i dochody mieszkańcom. Jednak sposób, w jaki prowadzone są inwestycje jest nieco naiwny i pozostawia sporo do życzenia. Miejmy nadzieję, że ktoś wyprowadzi to na prostą i Krasnobród będzie rozkwitał.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #14 Jurek 2013-06-03 22:19
To co władze Krasnobrodu zrobiły z zalewem w Krasnobrodzie woła o pomstę do nieba! Tragedia - zniszczono przyrodę, przepłoszono dzikie ptactwo (bociany, perkozy, czaple, żurawie), wycięto mnóstwo drzew. Na dodatek ten sztuczny zbiornik okazał się maegafuszerką i obecnie w miejscu starego zalewu są jedynie hałdy błota. Jakoś nikt nie przewidział, że poziom wody w zalewie nie może byc powyżej poziomu rzeczki. Podobno mają wylozyc dno folią, zeby woda nie wyciekała. I to się nazywa "Projekt poprawy walorów krajobrazowych Krasnobrodu i bezpieczeństwa ekologicznego mieszkańców" na który poszło mnóstwo pieniędzy z UE i gminy. Panie burmistrzu- DNO i metr mułu. Co za bezmyślność i wstyd.
A prawdziwych turystów ta katastrofa ekologiczna tylko przepłoszy. Zostanie imprezownia z discopolo dla okolicznej młodzieży.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #13 Rafał 2013-06-03 14:03
Cytuję ania:
a mnie się tam podoba :) tylko szyszki zawsze uwierają w stopy :) jednak sosny i plaża to nie najlepsze połączenie :)

Jak ci idiotko przeszkadzają szyszki na plaży to idź na basen, a nie zanieczyszaj wody w jeziorze.
Cytować | Zgłoś administratorowi