XXX Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny to impreza sportowa z wieloletnimi tradycjami. Pierwszy wyścig wystartował 28 sierpnia 1987 roku. Stąd też w nazwie tegorocznego biegu widzimy okrągłą trzydziestkę.

Łączny dystans biegu wynosi jak rok temu 100 km. Trasy prowadzą drogami Roztocza, poczynając od Zamościa. Etap trzeci to jednocześnie półmaraton.

Lato 2014 w Krasnobrodzie - kalendarz imprez

KONCERT KOLĘDOWO-JASEŁKOWY 26.01.2014r. - Krasnobrodzki Dom Kultury - sala widowiskowa

FERIE W KDK 20.01 -02.02.2014r. - Krasnobrodzki Dom Kultury

II OGÓLNOPOLSKI ZDROJOWY BIEG NARCIARSKI Styczeń-luty 2014r. - Krasnobród

KONKURS WIELKANOCNY NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ, PISANKĘ LUB STROIK ŚWIĄTECZNY ORAZ WYSTAWA POKONKURSOWA Marzec- kwiecień 2014r. - Krasnobrodzki Dom Kultury

WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK" - Eliminacje Gminne Kwiecień 2014r. - Krasnobrodzki Dom Kultury

WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK" - Eliminacje Powiatowe 8.04.2014 r. - Krasnobrodzki Dom Kultury

II KONKURS RECYTATORSKO - PLASTYCZNY „Wiosenne spotkanie z......." Kwiecień 2014

VI rekonstrukcja bitew pod Tomaszowem Lubelskim

Jak co roku, na Roztoczu, nieopodal Tomaszowa Lubelskiego odbyła się 15.09.2013r. kolejna rekonstrukcja walk jakie toczyły się w okresach II Wojny Światowej. W tym roku mogliśmy oglądać dwie scenki. W pierwszej wczuwaliśmy się w emocje żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza podczas ataku sowietów z 17 września 1939 roku. Druga to walki Warszawskiej Brygady Pancerno Motorowej pod Tomaszowem Lubelskim.

Chociaż dziś taka rekonstrukcja stanowi nie lada atrakcję dla dzieci i dorosłych, to trzeba być świadomym tego, iż takie walki miały miejsce w rzeczywistości, a obecne rekonstrukcje mają uświadamiać o prawdzie historycznej i nauczyć przyszłe pokolenia miłości, aby już nigdy nie było wojen.

Stawy Echo w Zwierzyńcu laureatem konkursu

"Najpiękniejsze miejsce w twojej okolicy" - pod takim hasłem odbył się konkurs na najpiękniejszą lokalizację.

3393 zebranymi głosami zwyciężyły w województwie lubelskim stawy Echo w Zwierzyńcu. Obiekt został zgłoszony do konkursu przez Przedszkole Samorządowe im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu.

Autorka zgłoszenia, pani Katarzyna Kowal, napisała: "To przepiękny kompleks wód w otoczeniu lasów, miejsce wypoczynku, relaksu i radości z obcowania z przyrodą, która niemal na wyciągnięcie ręki otacza ze wszystkich stron".

Dzięki jej inicjatywie przedszkole otrzymało od organizatora ciekawe podarunki, a piękno Roztoczańskiej krainy zostało rozsławione na łamach gazet i internetu. Serdecznie gratulujemy!

Piknik nad zalewem Bojary POŻEGNANIE WAKACJI 2013

1 września 2013 zapraszamy do Biłgoraja na Piknik Rekreacyjno-Sportowy nad zalewem Bojary, organizowany pod hasłem "Pożegnanie wakacji".

W programie przewidziano:

  • turniej plażowej piłki nożnej - 13:00;
  • zawody street workout w dwuboju o Puchar Dyrektora OSiR - 15:00;
  • koszykarski tor przeszkód - 14:30;
  • szybki ślizg na zjeżdżalni - 15:00;
  • duathlon bojarski - 15:30;
  • warsztaty bębniarskie - 15:30;

Lato 2013 w Krasnobrodzie - kalendarz imprez

KONCERT DLA RODZICÓW - Czerwiec 2013r. - Krasnobrodzki Dom Kultury - sala widowiskowa

XVIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI PRZEDSZKOLAKA - Czerwiec 2013r. - Krasnobrodzki Dom Kultury - sala widowiskowa

FESTYN PROMUJĄCY PROJEKT "ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ W KRASNOBRODZIE - ETAP II" - 07.07.2013r. – Krasnobród

LETNIE KONCERTY NA PLACU SIEKLUCKIEGO - Niedzielne popołudnia w okresie wakacji - Plac Siekluckiego

LETNIE MIĘDZYNARODOWE KONCERTY ORGANOWE - Lipiec-sierpień 2013 - Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie

XIII GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA KRASNOBRODU - Lipiec 2013r. - Stadion sportowy w Krasnobrodzie

III MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE BŁOTNEJ - 19-21.07.2013r. - Krasnobród

DNI KRASNOBRODU - 20-21.07.2013r. – Krasnobród

XXII PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH - 21.07.2013r - Krasnobród

X TURNIEJ SZACHOWY "KRASNOBRODZKA WIEŻA" - Pierwsza połowa sierpnia 2013r. - Plac Siekluckiego w Krasnobrodzie (w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych w KDK)

JARMARK TURYSTYCZNY - 04.08.2013r. – Krasnobród

XV TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA KRASNOBRODU - 17.08.2013r.

Zbigniew Wodecki w Biłgoraju

10 stycznia 2013 na scenach BCK (Biłgorajskiego Centrum Kultury) będzie można zobaczyć i posłuchać jednego z najpopularniejszych polskich muzyków, Zbigniewa Wodeckiego we własnej osobie. Będzie on pierwszym z gości na planowanym cyklu spotkań ze sławnymi ludźmi na deskach BCK.

Zbigniew Wodecki przez lata swojej świetnej twórczości zapracował na stałe miejsce w sercach Polaków. Jego przeboje od lat kojarzą się nam z różnymi chwilami życia, wielu z nas wychowało się przecież na jego muzyce. W Biłgoraju zasmakować będzie można tych wszystkich cudownych wspomnień.

Zalew w Krasnobrodzie - koncepcja zagospodarowania wyspy

Jak przeczytać można na stronie krasnobrod.pl, włodarze miasta planują dalszą rozbudowę infrastruktury nad zalewem w Krasnobrodzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Dokładna nazwa projektu, którego realizacja zaplanowana jest na rok 2013, to "Rozbudowa Infrastruktury Turystycznej w Krasnobrodzie - Etap II". W ramach tej inwestycji mają być wykonane: wejście na teren wyspy, pomosty pływające, plac zabaw dla dzieci, basenik, baseniki dla dzieci, basen z podgrzewaną wodą, toalety, budynek gastronomiczny, uliczki, ścieżki spacerowe, plaża oraz teren wyznaczony do kąpieli.