Roztocze - magiczna kraina

Roztocze to przepiękna kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Przebiega z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód aż do Lwowa. Roztocze oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny SandomierskiejKotliny Naddniestrzańskiej.

Na Roztoczu, z uwagi na jego wyjątkowe walory przyrodnicze, utworzono Roztoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe (np. Lasy Janowskie) oraz rezerwaty (m.in. Sołokija, Piekiełko, Nad Tanwią czy też Czartowe Pole).

Ale Roztocze to nie tylko atrakcje turystyczne, to też wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera. Gęste lasy, rzadka zabudowa, cisza i kontakt z naturą.

Każdemu, kto dysponuje wolnym weekendem i odrobiną chęci polecamy wypad na Roztocze!

Komentarze   

0 #5 Tomasz 2016-10-27 13:25
Roztocze jest coraz bardziej popularne i bardzo dobrze. Polecam spływy kajakowe
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #4 Monika 2014-08-30 12:43
Roztocze w ostatnich latach wykonało wiele, aby przyciągnąć turystów. Ludzie dostrzegają w końcu walory turystyczne regionu, a turyści coraz chętniej wybierają to miejsce na wypoczynek. W końcu ile można jeździć nad morze czy do Chorwacji? Roztocze powinno kojarzyć się polakom na równi z regionami jak mazury czy bieszczady. Kajaki, jazda konna czy wycieczki rowerowe - to wszystko można przeżyć tutaj równie intensywnie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #3 monika r. 2012-06-06 07:40
lubię roztocze, to spokojna i cicha kraina, choć brakuje mi tam już atrakcji do zwiedzania :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #2 desdemona 2012-04-01 06:35
Z calego roztocza najbardziej podoba mi sir Krasnobrod i jego kapliczki. Ich klimat jest niesamowity!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #1 Maciek 2012-03-30 19:12
Jestem z Warszaway i odwiedziłem roztocze już kilka razy. Piękny region i wcale nie tak daleko od większych miast. Zawsze po drodze odwiedzam Zamość.
Cytować | Zgłoś administratorowi