Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim

Siwa Dolina to nic innego jak kompleks wspaniałych leśnych polan w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Znajdują się tutaj liczne ścieżki piesze i rowerowe, a nawet trasy narciarskie. W wyznaczonych, specjalnie przygotowanych miejscach, można rozpalić ognisko. Warto zaznaczyć, że miejsca takie znajduję się nie tylko u ujścia doliny, przy drodze na Susiec, ale też przy biegnących lasami ścieżkach. Co roku jest tu organizowanych wiele imprez kulturalnych, rozrywkowych i w szczególności sportowych.

Wokół Siwej Doliny wytyczono ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną. Pomysłodawcą i wykonawcą było Nadleśnictwo Tomaszów. Ścieżka posiada dwa warianty długości, a na trasie znajdziemy liczne tablice informacyjne i przystanki edukacyjne. W ten sposób poznać można las, jego mieszkańców i strukturę panujących w nim relacji międzygatunkowych.

Dla wielu osób interesujący będzie fakt, że w Siwej Dolinie zimą utrzymywane są liczne ścieżki do uprawiania narciarstwa biegowego. Wyznaczonych jest 6 tras, z których każdy dopasuje coś do swoich możliwości: od 1 do 5 km. Jedna z nich jest oświetlona sztucznie aż do godziny 22:00. Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Lubelski Okręgowy Związek Narciarski (LOZN.org.pl).

Komentarze   

+1 #1 Marek 2013-09-08 13:52
Wspaniałe miejsce, szczególnie jesienią. Idealne na wypad z rowerem.
Cytować | Zgłoś administratorowi