Kapliczka przy źródełku Boża Łezka w Górecku Kościelnym

Według wierzeń i podań miejscowej ludności, źródełko powstało gdy Jankowi z domu Socha objawił się Św. Stanisław. Objawienie miało miejsce w 1648 roku, wówczas Św. Stanisław wziął od małego Janka nóż i naznaczył sosnę, obok której wytrysnęła woda dając początek świętemu, uzdrawiającemu źródełku, które po dziś dzień darzy pielgrzymów swą świętą wodą.

Każdego dnia miejsce objawień przy źródełku odwiedza mnóstwo ludzi, którzy wierzą w moc źródła i obmywają wodą swe ciało licząc na ochronę przed chorobami czy ulgę w bólu.

Ciek spod studzienki to typowo siarkowa woda, kwaśna, z posmakiem zgniłego jajka. To doskonała kompozycja minerałów lecząca dolegliwości reumatyczne oraz grypowe.

Ksiądz miejscowej parafii, ks. Sochan podkreśla, że woda ze źródła ma największą moc o świcie. Wprawdzie nikt nie dokumentował jeszcze przypadków uzdrowień pielgrzymów, którzy skosztowali wody ze źródełka, ale takich osób cudownie uzdrowionych dzięki góreckiej wodzie ze źródła, przez wszystkie lata było bardzo wielu.

Jak mówią wiara czyni cuda, a w połączeniu z namacalnym dowodem bożej łaski w postaci źródła, naprawdę potrafi zdziałać bardzo wiele.

Komentarze   

0 #2 Grażyna 2017-06-26 23:59
Wczoraj tam byli seniorzy. każdy z wiara zaopatrzył sie w cudowna wodę!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #1 jagoda 2016-05-25 20:16
dzisiaj tam byliśmy i ze źródełka nabraliśmy wodę wiozę ją do Krakowa
Cytować | Zgłoś administratorowi