VI rekonstrukcja bitew pod Tomaszowem Lubelskim

Jak co roku, na Roztoczu, nieopodal Tomaszowa Lubelskiego odbyła się 15.09.2013r. kolejna rekonstrukcja walk jakie toczyły się w okresach II Wojny Światowej. W tym roku mogliśmy oglądać dwie scenki. W pierwszej wczuwaliśmy się w emocje żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza podczas ataku sowietów z 17 września 1939 roku. Druga to walki Warszawskiej Brygady Pancerno Motorowej pod Tomaszowem Lubelskim.

Chociaż dziś taka rekonstrukcja stanowi nie lada atrakcję dla dzieci i dorosłych, to trzeba być świadomym tego, iż takie walki miały miejsce w rzeczywistości, a obecne rekonstrukcje mają uświadamiać o prawdzie historycznej i nauczyć przyszłe pokolenia miłości, aby już nigdy nie było wojen.

Zapraszamy także do obejrzenia defilady:

A na koniec zdjęcia z inscenizacji:

Komentarze   

0 #2 Madzia 2013-09-24 10:02
Pierwszy raz byłam na takiej rekonstrukcji, powiem że rzeczywistość przerosła moje wyobrażenia, cała impreza była rewelacyjna, mnóstwo grup rekonstrukcyjny ch. Wow, coś niesamowitego taka lekcja historii na żywo! Gorąco zachęcam rodziców do zabierania swoich pociech na takie imprezy. Niech zobaczą jak było, aby nigdy nie powielali już takiej nienawiści pomiędzy narodami.

Na takiej imprezie mogłam spotkać mnóstwo pasjonatów militariów, można było kupić mundury, upominki militarne - szczerze polecam! Na pewno za rok też się wybiorę, chętnie tez odwiedzę takie rekonstrukcję jeżeli będą organizowane w woj. lubelskim.

Pozdrawiam!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #1 Agnieszka 2013-09-21 18:39
Tegoroczna inscenizacja była naprawdę rewelacyjna. Efektów specjalnych i statystów było więcej niż poprzednio, a oprawa audio wizualna naprawdę na wysokim poziomie. Sceny batalistyczne rewelacyjne!
Cytować | Zgłoś administratorowi