Trasa kajakowa Rebizanty - Borowe Młyny

Spływy kajakowe to bardzo ciekawy, efektowny sposób na aktywne spędzenie ciepłego letniego dnia. Roztocze obfituje w przepiękne odcinki rzek, na których można popływać kajakiem, tj. Tanew, Wieprz czy Bug.

Miejscami rzeki te są płytkie, ale zdarzają się odcinki w których głębokość może sięgać nawet kilku metrów, więc zalecamy zawsze mieć założone kapoki. Nawet jak dobrze pływasz, warto zabezpieczyć się przed ewentualnym zagrożeniem. Kajak może się wywrócić, przycisnąć, możemy zakleszczyć się miedzy konarami pod wodą – przezorny zatem zawsze ubezpieczony.

Chcemy zainteresować Was trasą na Tanwi, konkretnie odcinkiem dla ambitniejszych: Rebizanty – Borowe Młyny.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: bardzo trudny odcinek, dla osób wytrzymałych, nie polecamy zabierać tam dzieci! PAMIĘTAJ, ŻE NA TYM ODCINKU NIE MOŻNA ZAWRÓCIĆ, NIE MOŻNA SKOŃCZYĆ SPŁYWU W POŁOWIE, BO ETAP PRZEBIEGA CAŁY CZAS PRZEZ DZIKI ODCINEK REZERWATU. RZEKA NIE JEST UREGULOWANA, PO DRODZE JEST BARDZO DUŻO ZWALONYCH DRZEW, KAMIENI i MEANDRÓW Z WARTKIM NURTEM.

DŁUGOŚĆ ODCINKA: około 13, 5 kilometrów

CZAS POKONANIA: 7-8 godzin

PRZESZKODY NA TRASIE: bardzo dużo połamanych drzew, niejednokrotnie trzeba kajak przenosić górą, spławiać pod kłodami lub prześlizgiwać się między kamieniami i wystającymi z wody konarami

CHARAKTERYSTYKA ODCINKA:

Startujemy niemalże na początku rezerwatu Szumy na rzece Tanew. Widokowe progi, których jest aż 27 zostają za nami, nasz kajak spławiamy na wodę tuż obok pola namiotowego przy sklepiku "U Gargamela".

Czeka nas bardzo trudna trasa, bez możliwości skrócenia czy odwrotu. Już na samym początku czeka nas przeszkoda w postaci grubego zwalonego pnia. Trzeba kajak przenieść górą. Niedługo potem trzeba będzie przenieść kajak lądem, bo na drodze stanie betonowa tama.

Kajaki Roztocze: Tanew, Wieprz i inne rzeki

Spływy kajakowe na Roztoczu

Co roku przybywa turystów, którzy zamieniają typowe wycieczki piesze na kajakowe wyprawy. Roztocze wdzięcznie zaspokaja potrzeby każdego w tym zakresie. Liczne, spokojne rzeczki to prawdziwa gratka dla miłośników kajaków.

My również polecamy Państwu tego rodzaju rozrywkę. Przygotowaliśmy listę firm oferujących spływy, a wkrótce zamieścimy też opisy popularniejszych tras.

Więcej informacji zawarliśmy w oddzielnym artykule: Zobacz artykuł specjalny »

Zapraszamy także do dzielenia się Państwa wrażeniami z wycieczek. Można do nas także przesyłać zdjęcia z wypraw.