Tomaszów Lubelski - Susiec - Grabowica - Tomaszów Lubelski - pętla rowerowa

Są na Roztoczu trasy rowerowe, które obowiązkowo przejechać musi każdy szanujący się rowerzysta. Jedną z nich jest fragment czerwonego szlaku łączący Tomaszów Lubelski oraz Susiec. Odcinek ten liczy około 15 km. Choć całość przebiega po drodze asfaltowej, dzięki wydzielonej dla rowerzystów ścieżce można się tam poruszać stosunkowo bezpiecznie. Stąd też napotkamy całe rodziny z dziećmi, które spędzają aktywnie wolny czas.

Cała trasa to około 42 km. Zatem w drogę!

Z Tomaszowa Lubelskiego wyruszamy ze skrzyżowania ulic Lwowskiej oraz Sienkiewicza. Od razu znajdziemy tam drogowskaz informujący nas, że jest to trasa w kierunku Suśca. Kiedy miniemy zabudowania wjedziemy do lasu, który będzie nam towarzyszył już prawie do samego celu.

Pierwszą miejscowością, jaką napotkamy będzie Łosiniec, a następnie Wólka Łosiniecka. Tutaj znajdziemy kilka ładnych dróżek, które też warto przejechać rowerem. Znajduje się tutaj także zabytkowy cmentarz, przy drodze w kierunku wsi Zawadki. Przed Suściem miniemy jeszcze Koszele.

Po około 15 km dojeżdżamy do Suśca. Już na początku witają nas wyrzeźbione figury filmowych bohaterów z polskich filmów - Kargula i Pawlaka. Blisko stąd nad szumy na rzece Tanew, Rezerwatu Czartowe Pole czy też Wzgórze Kościółek.

W Suścu skręcamy w kierunku północnym w ul. Spółdzielczą. Po około 3 km trafimy na nową wieżę widokową, która pięknie góruje nad położonym niżej Suścem. Widoki, jak pokazują to poniższe zdjęcia, są przepiękne, szczególnie wiosenną porą.

Kiedy już nacieszymy nasze oczy i odpoczniemy, jedziemy dalej na północ. W Grabowicy skręcamy w prawo. Mijając miejscowość Kunki dojedziemy do drogi numer 857, która doprowadzi nas prosto do Tomaszowa Lubelskiego.

Na trasie zalecamy szczególną ostrożność. Wielu kierowców nie dostosowuje prędkości do ruchu na drodze. Zadbajmy o dobre oznaczenie nasze i rowerów. Załóżmy też kask. Życzymy udanej wycieczki!

Komentarze   

0 #3 Fryc P. 2014-07-07 18:03
widać pogoda dopisała. ładne zdjęcia. pozdrawiam z zamościa
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 marekra 2014-06-24 07:20
Bardzo ladna trasa, ktora w zasadzie mozna pokonac w okresie calego roku. Kilka stromych podjazdow i przepiekne widoki w Suscu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 paweł 2014-04-22 08:06
zazdroszczę takich wypraw rowerowych po roztoczu :) :cry: :cry: mieszkam w Anglii i tęsknię do tych stron :) dzięki za zdjęcia, mogłem zobaczyć swoje okolice :) przydałoby się więcej opisów Suśca i okolic, tam jest mega dużo atrakcji, zwłaszcza na rowerowe wypady :)
Cytować | Zgłoś administratorowi