Lasy Tomaszowa i okolic na rowerze

Styczeń to z reguły nie jest najlepsza pora na rowery, ale tegoroczna zima bardziej przypomina jak na razie jesień. Zatem dla chcącego nic trudnego... Dzisiaj zapraszamy na przełajową trasę rowerową Tomaszów Lubelski - Rabinówka - Siwa Dolina - Tomaszów Lubelski.

Ponieważ kilka dni wcześniej sporo padało, leśne drogi są jednocześnie oblodzone i obłocone, co widać na zdjęciach poniżej. Nawet w takich warunkach Siwa Dolina oferuje wspaniałe widoki i niesamowicie krzepiące, świeże powietrze pachnące lasem. Tego dnia na trasach biegowych tego dnia było niemal pusto. Idealne warunki na pierwszą rowerową wycieczkę w 2014 roku. Co prawda to tylko 16 km, ale pełnych wrażeń i dających dużą dawkę endorfiny.

Widoczna na mapce trasa to połączenie przełajowych ścieżek, leśnych dróg oraz regularnych ścieżek biegowych. Niektóre dróżki warto przejechać choćby dla ciekawego ukształtowania terenu.

Wiele osób w taką pogodę decyduje się co prawda na wycieczkę rowerową, ale po asfaltowych drogach (np. w kierunku Suśca) lub ścieżkach. Dla nas to jednak zbyt nudne wyzwanie :-)

Zdajemy sobie sprawę, że załączone zdjęcia są kiepskiej jakości, jednak publikujemy je dla oddania warunków na leśnych drogach i klimatu chłodnego lasu.

Ruszaj z nami na rowerowe trasy!