Wyciąg narciarski w Krasnobrodzie

Wyciąg narciarski w Krasnobrodzie usytuowany jest na Chełmowej Górze. Zlokalizowano go oczywiście od strony północnej, co wydłuża sezon dla fanów sportów zimowych. Stok dobrze nadaje się dla początkujących narciarzy. Trasy mogą być sztucznie naśnieżane. O dobrą jakość śniegu na stoku dba ratrak. A wieczorami stok jest sztucznie doświetlany (dwie z trzech dostępnych tras).

UWAGA! Wyciąg aktualnie nie funkcjonuje
(stan na luty 2014r).

Przy wyciągu funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Istnieje także możliwość wykupienia lekcji pod okiem profesjonalnego instruktora. A dla łasuchów przygotowano gastronomię z ciepłymi posiłkami.

  • typ wyciągu - orczykowy
  • długość wyciągu - 400 metrów
  • różnica poziomów - 70 metrów
  • 3 trasy zjazdowe - 450 do 600 metrów

Pierwszy stok narciarski w Krasnobrodzie powstał już w latach 70-tych, w zupełnie innym miejscu. Z czasem wyciąg przeniesiono na Chełmową Górę i usprawniano jego funkcjonowanie. Sukcesywnie zwiększono też w latach 1999-00 różnicę poziomów z 58 do 70 metrów.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.chelmowagora.pl (stan na dzień luty 2014 - strona nie działa). Publikowane są tam także aktualne warunki panujące na stoku oraz wszelkiego rodzaju komunikaty organizacyjne.

Komentarze   

0 #1 Bożena 2015-02-12 08:06
Aktualnie stok zamknięty - SZKODA. Najbliższy stok w Jacni, kilka kilometrów od Krasnobrodu.
Cytować | Zgłoś administratorowi