ROZTOCZE przewodnik - Artur Pawłowski

Wiele osób zwracało się do nas z zapytaniem, jaką literaturę na temat Roztocza polecamy na wycieczki i do codziennej lektury. Bliższe poznanie tej cudownej krainy możliwe jest oczywiście w sposób najlepszy jedynie przy bliższym kontakcie i wycieczkach. Dlatego pozycją, którą najchętniej polecamy jest wydany w wygodnym formacie "ROZTOCZE przewodnik" autorstwa Artura Pawłowskiego.

Roztocze - przewodnik

Autor na ponad 400 stronach przybliża w ciekawy sposób tematy związane z Roztoczem, jednocześnie proponując wiele tras wycieczkowych. Znajdziemy tu ciekawie opisane trasy piesze, np. Batorz i okolice (las Mosty, Kolonia Rzeczyca, Moczydła Stare, Otrocz), Szczebrzeszyn (ścieżka Frampolska, ścieżka przez Popław, ścieżka Błońskie Doły), Susiec (szlak szumów, Majdan Sopocki, ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna w rezerwacie Nad Tanwią) i wiele innych miejscowości.

Dodatkowo autor proponuje ciekawe trasy rowerowe i kolejowe. Szczególnie interesujące trasy rowerowe to: szlak Biała Łada, Jastrzębia Zdebrz, wokół Krasnobrodu przez Figarnię, szlak nad Sołokiją czy też trasa rowerowa RPN do Florianki.

Nie pominięto także ukraińskiej części Roztocza. Znajdziemy tu opis wycieczek, które uwzględniają takie lokalizacje jak Rawa Ruska, ścieżka dydaktyczna w Krechowie, Lelechówka czy też ścieżka dydaktyczna Stare Drzewa we wsi Stawki.

Przewodnik wart jest polecenia jako lektura, którą można łatwo zabrać w podróż. Dzięki kieszonkowemu wydaniu łatwo skorzystamy z niego podczas wyprawy. Liczne mapy i zdjęcia dodatkowo ułatwiają zorientowanie się w terenie. Twarda okładka i czytelna organizacja treści to dodatkowe zalety przewodnika.