Park Rekreacji ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim

Gmina Janów Lubelski przy wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 - 2013 realizuje własny projekt związany z budową Parku Rekreacji ZOOM NATURY.

Dzięki tej inwestycji Janów Lubelski aspiruje do miana jednego z kluczowych ośrodków turystyki aktywnej, edukacyjnej i ekologicznej regionu roztoczańskiego. Władze chcą zagospodarować przestrzeń nad zalewem, by maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

ZOOM NATURY to przede wszystkim sposób na bliskie poznawanie przyrody. W parku znajdować się mają bowiem nie tylko obiekty typowo turystyczne, ale też edukacyjne laboratoria.

Projekt realizowany jest przez Urząd Gminy przy współpracy z Nadleśnictwem Janów Lubelski i Janowskim Ośrodkiem Kultury. Tak bliska współpraca tych 3 instytucji gwarantuje optymalne wykorzystanie potencjału tego terenu.

Inwestycja wykorzystywać też będzie najnowsze technologie, między innymi prezentacje multimedialne 3D. Oprócz głównego (centralnego) budynku Zoomu Natury powstaną trzy laboratoria tematyczne. "Laboratorium Awifauny i Troposfery", "Laboratorium Recyklingu i Energii" oraz "Runa Leśnego".

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.zoomnatury.janowlubelski.pl.

Komentarze   

0 #1 Dominika Majewska 2012-09-29 20:00
miejmy nadzieję, że ta inwestycja zostanie w całości zrealizowana i to jak najszybciej. Taka atrakcja w Janowie będzię przyciągała jeszcze większe rzesze turystów, a i nasze dzieci będą gdzie miały się uczyć i doświadczać natury.
Cytować | Zgłoś administratorowi